0507
2020
cam mutfak, Cam mutfak nedir, cam mutfağın avantajları, cam mutfak fayladaları nelerdir, cam mutfak fiyatları, cam mutfak modelleri

Cam Mutfak Nedir? Avantajlı ve Fiyatları?

Cam mutfak nedir, cam mutfağın avantajları, cam mutfak fayladaları nelerdir, cam mutfak fiyatları, cam mutfak modelleri en çok merak edilen konuların başında gelmektedir. Avrupa Gergi Tavan olarak uzun yıllara dayanan tecrübemizle açıklamaya çalışalım.

Cam Mutfak Nedir?

Cam Mutfak, adından da anlaşılacağı üzere mutfak tezgah aralarına temperli cam üzerine istenilen görselin uv baskı makinesinden aktarılarak, milimetrik hesaplarla montajın yapılmasıdır. Cam mutfak sektörde farklı ifade şekilleriylede söylenmektedir. Bunların başında tezgah arası cam, mutfak tezgah arası, cam tezgah arası, cam alınlık, manzaralı cam, 3d cam, cam panel, cam kaplama gibi kavramlar atfedilmektedir.

Cam Mutfağın Avantajları

Cam mutfak, yıkım döküm olmadan çok kolay bir şekilde montajı yapılır. Ekonomiktir, şöyleki fayans, seramik, yapıştırma taşlar hem çok zahmetli hemde masraflıdır. Cam mutfakta siz sadece görseli belirledikten sonra, priz yerleri belirlenir ve tek parça halinde cam mutfak montajı yapılır. Cam mutfak, temzilenmesi çok kolay ve özel temizleyici madde kullanılmasına gerek yoktur.  Uzun ömürlü yapısı sayesinde sıcak  ve soğuk havalara karşı çok dayanıklıdır.

Cam Mutfak Fiyatları

Cam mutfak fiyatları, metretül olarak hesaplandığı bilinmektedir. Cam mutfak fiyatlarında en belirgin faktör, montaj yapılacak alanın ölçüsü ve model şeklidir. Düz renk cam mutfaklar ile resim baskılı cam mutfaklar arasında uv baskıdan kaynaklanan fiyat farkı oluşmaktadır. Fiyatın belirlenmesindeki önemli faktörlerden bir taneside montaj yapılacak yerin uzaklığıdır. İstanbul örnekleminde değerlendirirsek Anadolu yakası ve Avrupa yakası birbirinden uzak ve doğal olarak yakıt  ve zaman farkı oluşturmaktadır.