0402
2021
tezgah arası cam imalat, tezgah arası cam üretim, temperleme, uv baskı, temperli cam

Tezgah Arası Cam imalatında dikkat etmeniz gerekenler!!!

Mutfak tezgah arasında sıklıkla kullanılan cam panelin nasıl üretildiği, baskı sürecinin nasıl gerçekleştiği konusunda bilgilendirmeye çalışacağız. Bu işte en önemli işlem, temperleme işlemidir. Temper işlemi,  camlar ısıya ve darbelere dayanıklı bir yapıya kavuşması için yapılır. Temper işlemi camın 600 derecelik ısıda fırınlanmasıyla gerçekleşir.

İkinci en önemli işlem UV baskı sistemidir. UV baskı sistemi sayesinde HD görüntüler elde edilir. Makine parkurumuz da 4 metreye kadar tek parça tezgah arası cam imal edebiliriz. UV baskı İstanbul’da 4 metre tek parça yapan firmamız, bu konuda siz müşterilerimizin talepleri için makine parkurunu genişletmiştir.

Dikkat etmeniz gereken en önemli hususu sizlere açıklamak isteriz. Tezgah arası cam imalat işinde en önemli husus fırın boya sistemidir. Fırın boya sistemi neden bu kadar önemli bir konu? Fırın boya sistemi sayesinde camların baskıları solmaya, bozulmaya, kabarmaya ve deforme olmaya karşı ömürlük bir dayanıklılık sağlar. Bu işlemi test etmek için boyanın düşmanı olan tineri, fırın boya yapılarak işlenmiş camın üzerine dökerek test edebilirsiniz.

Fırın boya sayesinde tinerin cam üzerindeki desene, boyaya hiçbir şekilde zarar veremediğini göreceksiniz. Fırın boya işlemi, UV baskı yapılan cam yüzeyine koruyucu boya yapıldıktan sonra 200 derecelik fırında pişirilmesiyle yapılan işlemdir. Bu sayede kemikleşen boya, zamana karşı daha dayanıklı hâle gelmektedir.