0402
2021
clear cam, extra clear cam, ultra clear cam, clear cam nedir, clear cam kullanım alanları

Clear cam nedir? Normal cam ile arasında fark vardır?

Clear cam, Extra clear cam kimilerine görede Ultra clear cam olarak ifade ediliyor. Kıymetli Müşterilerimiz Normal pencerelerde kullandığımız camlarda hafif bir su yeşili rengi vardır. Bu rengi camın karşısından baktığımızda görmeniz mümkün değildir. Camın kesik yerine baktığınız zaman hafif bir yeşil renk gözünüze çarpacaktır. İşte bu cam üzerine beyaz boya vurulduğu zaman camın önyüzünden baktığınız da, beyaz renk, camın yapısından dolayı hafif su yeşili gibi durur.İşte bu işe çözüm olarak geliştirilen ürün Clear camdır. Clearcam da hafif su yeşilliği yoktur. Komple şeffaf bir yapıya sahiptir. Üzerine hangi rengi uygularsanız birebir o rengi alırsınız. Özellikle beyaz ve açık renklerde istediğiniz rengi ve tonu yakalamak isterseniz Clear camı tercih etmeniz gerekmektedir.

Clear cam ve normal cam arasındaki farkı anlamak için iki camı yan yana koyduğunuz da, aradaki farkı çok rahat görebilirsiniz. Koyu renklerde, manzara resimlerinde Clear cam yapmaya gerek yoktur. Ama tercih siz değerli müşterilerimizindir.

Clear Cam nedir?

Ekstra clear cam, çok düşük demir içeriğine sahip olan ve dolayısıyla düşük demirli cam olarak da adlandırılan bir tür yüzdürme camdır. Yüzdürme camdaki demir içeriği genellikle 830 - 850 ppm (milyonda parça) iken, ekstra şeffaf bir camdaki demir içeriği 150 ppm'den azdır. Görünür ışığın neredeyse% 92'sinin iletilmesine izin verir. Ultra clear cam, renksiz şeffaf bir camdır ve çok net bir görüntü sağlar.

 

Düşük demirli cam, bir yüzdürme camı işlenerek üretilmez, bunun yerine demir safsızlığı içermeyen veya ihmal edilebilir demir içeriğine sahip hammaddeler kullanılır. Düşük demir içeriğine sahip silis kumu diğer hammaddeler ile karıştırılarak bir fırında eritilerek erimiş cam elde edilir. Bu erimiş cam daha sonra son ürün olarak ekstra berrak cam üretmek için yüzdürme camına benzer şekilde soğutulur.

Clear Cam'ın Avantajları:

 

  • Clear cam, renkleri bozmadan net bir görünüm sunar. Bir nesnenin gerçek rengini gösterir.
  • Düşük demir içeriğinden dolayı yansıtma özelliği azalır ve bu sayede maksimum güneş ışığının geçmesine izin verir. Bu, yapay ışıkların gereksiz kullanım ihtiyacını ortadan kaldırmaya yardımcı olur.
  • Işık geçirgenliğinin yanı sıra, düz cama göre daha fazla ısı kazancı sağlar, bu da yıl boyunca düşük veya sıfırın altındaki sıcaklıklara sahip ülkelerde veya yılın daha fazla döneminde faydalı olabilir.
  • Bir float cam gibi temperli cam, lamine cam, yalıtımlı cam üniteleri, buzlu cam ve seramik baskılı cam üretmek için daha fazla işlenebilir .
  • Görme netliğinin yüksek olmasından dolayı yapının estetiğini arttırır.